Aktualności

 

15 czerwca 2015

 

 

 

Zajęcia dedykowane są dla rodziców, opiekunów dzieci oraz wszystkich, którzy chcą się nauczyć jak stosować bezpiecznie masaż dla niemowląt.
 
W wersji zajęć przed narodzinami dziecka - masaż odbywa się na lalkach.

Masaż dla niemowląt to wspaniałe doświadczenie dla rodziców/opiekunów ponieważ pogłębia się ich więź ze swoją pociechą a regularnie masowany bobas ma wielką ufność wobec nich.
 
Bliski kontakt dziecka z rodzicem ma wiele zalet i jest kluczem do prawidłowego rozwoju zdrowego dziecka. Dziecko pozbawione bliskości rodziców/opiekunów: może mieć kłopot z pokazywaniem uczuć, posiada zaniżone poczucie własnej wartości, nie jest pewne siebie, ma skłonność do wycofywania się w trudnych dla niego okolicznościach, charakteryzuje je niechęć do zmian, ma skłonność do chorób i infekcji, jest często dosyć uległe, nie ma własnego zdania. Dlatego warto pogłębiać więź i kontakt z dzieckiem od pierwszych chwil razem.

Warsztaty obejmują ważne aspekty dotyczące masażu dla niemowląt, jego znaczenie w pierwszych dniach życia dziecka i dlaczego warto go stosować na co dzień, jakie są jego efekty oraz w czym masaż może pomóc. Kiedy go stosować a kiedy nie. Jak respektować potrzeby i granice dziecka oraz rozpoznawać niewerbalne sygnały niemowlęcia. Jako rodzice/opiekunowie nabędą Państwo umiejętności dotyku, relaksacji, interakcji i komunikacji niewerbalnej z maleństwem. Poznają państwo technikę masażu niemowlęcego oraz jej wpływ na ważny etap rozwoju noworodka.

Warto jest nauczyć się masować swoje dziecko jeszcze przed jego narodzinami. Taka umiejętność bardzo pomaga przyszłym rodzicom w nabywaniu zdolności i pewności do opieki i pielęgnacji dziecka. Zaletą przyswojenia zasad i technik masażu przed porodem, jest możliwość stosowania masażu już w pierwszych dniach życia dziecka.

Dlaczego warto nabyć umiejętność masażu dla niemowląt?

Bliskość, ciepło i dotyk rodziców powodują, że dziecko uspokaja się i wycisza.  Regularnie i odpowiednio wykonane techniki masażu bardzo pozytywnie wpływają na rozwój niemowlaka. Masaż dostarcza dziecku prawidłowych doświadczeń sensomotorycznych. Masowane dzieci szybciej podnoszą główki, ruchy kończyn dziecka są harmonijne a zaciśnięte rączki niemowlaka otwierają się. Maleństwo zaczyna zauważać swoje własne rączki, staje się świadome swojego ciała, gdzie ono się kończy i zaczyna. To tylko niektóre zalety z wykonywania masażu dla niemowląt.

To umiejętność i inwestycja na całe życie!
 
Masaż wpływa na rozwój dziecka na każdym etapie jego życia. Dostarcza bardzo wielu bodźców i korzystnie stymuluje rozwój. Poprzez świadomość swojego ciała rozwija się ciekawość świata dziecka. Szybciej nabywa zdolności kojarzenia przez co staje się bystre i inteligentne. W okresie nadpobudliwości dziecięcej masaż bardzo wycisza, pomaga dziecku radzić sobie z różnymi frustracjami, których ono nie może jeszcze zwerbalizować. Masaż pogłębia sen, wzmacnia odporność, poprawia apetyt. Pozytywnie wpływa na rozwój psychiczny i rozwój społeczny dziecka. Zwiększa się jego poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu dziecko jest pogodne. 
 
 
 Jak się przygotować?
Zalecany jest swobodny strój. Jeśli uczestniczymy z dzieckiem będzie to mile spędzony z nim czas. Warto jest, jeśli to możliwe tak ustalić rutynę dnia dziecka, aby w tym czasie niemowlę nie spało. Nie jest dobrze wybudzać dziecko specjalnie na masaż.

Należy zabrać ze sobą: kocyk, ręcznik, pieluchy tetrowe, pieluszki/ubranie na zmianę, oliwkę, której używacie Państwo do pielęgnacji skóry dziecka lub oliwkę na bazie olei naturalnych + plastikową miseczkę.
Jeśli uczestniczymy w zajęciach na lalkach wystarczy zabrać ze sobą kocyk, ręcznik, pieluchy tetrowe, przyjść w swobodnym stroju i dobrym humorze. 
 
Warsztaty grupowe związane z nauką masażu dla niemowląt i dzieci prowadzi: 
Barbara Górska, która zajmuje się masażem od roku 1996. Ukończyła INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY ZIOŁOWEJ I AROMATERPII (THE INSTITUTE OF TRADITIONAL HERBAL MEDICINE AND AROMATHERAPY) w Londynie otrzymując Dyplom w 1998 roku.  Posiada niezbędną wiedzę i wieloletnie doświadczenie zdobyte przez praktykowanie aromaterapii w kraju i za granicą. W swojej pracy zawodowej jako masażystka stosuje różne techniki masażu. Masaż klasyczny szwedzki, masaż leczniczy, masaż głęboki mięśni przykręgosłupowych, masaż bańką chińską, masaż merydianów, masaż z elementami shiatsu, uwzględniający punkty spustowe. Specjalistka w zakresie masażu w okresie ciąży, w połogu oraz matek karmiących posiada szeroką praktykę w tym zakresie oraz odpowiednie przeszkolenie zdobyte w MIDDLESEX SCHOOL OF COMPLEMENTARY MEDICINE, The Evadell Natural Therapy Centre w 1998 roku. 
 
 
PANIE ZAINTERESOWANE MASAŻEM W CZASIE CIĄŻY ZAPRASZAMY DO RECEPCJI W CELU UMÓWIENIA TERMINU.
DOSTĘPNE SĄ RÓWNIEŻ WIZYTY DOMOWE DLA PAŃ W POŁOGU. MOŻLIWY JEST MASAŻ Z INSTRUKTAŻEM EDUKACYJNYM W OBECNOŚCI PARTNERA „JAK ON MOŻE POMÓC WCZASIE CIĄŻY, TUŻ PRZED PORODEM I W REGENERACJI CIAŁA KOBIETY W POŁOGU”. 
 
 
ECOPARTUS
12 442 44 91
12 442 43 00
666 30 44 30
24424300

 

Masaż noworodka
Copyright 2015 ecopartus.pl  Created with WebWave CMS