Aktualności

 

15 czerwca 2015

 

Warsztaty są bezpłatne.
 

Zajęcia dotyczą pacjentek, które ukończyły Szkołę Rodzenia Eco Partus i są przed rozwiązaniem.

 

 

 

30.08.2021r godzina: 12.00 oraz 13.30

 

06.09.2021r godzina: 12.00 oraz 13.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nauka jak masować niemowlę, przeprowadzana będzie na lalkach.

 

 

 
 
Warsztaty masażu dla dzieci - z dziećmi
 
(terminy ustalamy indywidualnie)
 

 

Zajęcia dedykowane są dla rodziców, opiekunów dzieci oraz wszystkich, którzy chcą się nauczyć jak stosować bezpiecznie masaż dla niemowląt.
 

Masaż dla niemowląt to wspaniałe doświadczenie dla rodziców/opiekunów ponieważ pogłębia się ich więź ze swoją pociechą a regularnie masowany bobas ma wielką ufność wobec nich.
 

W trakcie zajęć niemowlę masowane jest przez rodzica lub opiekuna.
W wersji zajęć przed narodzinami dziecka masaż odbywa się na lalkach.

Bliski kontakt dziecka z rodzicem ma wiele zalet i jest kluczem do prawidłowego rozwoju zdrowego dziecka. Dziecko pozbawione bliskości rodziców/opiekunów: może mieć kłopot z pokazywaniem uczuć, posiada zaniżone poczucie własnej wartości, nie jest pewne siebie, ma skłonność do wycofywania się w trudnych dla niego okolicznościach, charakteryzuje je niechęć do zmian, ma skłonność do chorób i infekcji, jest często dosyć uległe, nie ma własnego zdania. Dlatego warto pogłębiać więź i kontakt z dzieckiem od pierwszych chwil razem.

Warsztaty obejmują ważne aspekty dotyczące masażu dla niemowląt, jego znaczenie w pierwszych dniach życia dziecka i dlaczego warto go stosować na co dzień, jakie są jego efekty oraz w czym masaż może pomóc. Kiedy go stosować a kiedy nie. Jak respektować potrzeby i granice dziecka oraz rozpoznawać niewerbalne sygnały niemowlęcia. Jako rodzice/opiekunowie nabędą Państwo umiejętności dotyku, relaksacji, interakcji i komunikacji niewerbalnej z maleństwem. Poznają państwo technikę masażu niemowlęcego oraz jej wpływ na ważny etap rozwoju noworodka.

Warto jest nauczyć się masować swoje dziecko jeszcze przed jego narodzinami. Taka umiejętność bardzo pomaga przyszłym rodzicom w nabywaniu zdolności i pewności do opieki i pielęgnacji dziecka. Zaletą przyswojenia zasad i technik masażu przed porodem, jest możliwość stosowania masażu już w pierwszych dniach życia dziecka.

Dlaczego warto nabyć umiejętność masażu dla niemowląt?

Bliskość, ciepło i dotyk rodziców powodują, że dziecko uspokaja się i wycisza.  Regularnie i odpowiednio wykonane techniki masażu bardzo pozytywnie wpływają na rozwój niemowlaka. Masaż dostarcza dziecku prawidłowych doświadczeń sensomotorycznych. Masowane dzieci szybciej podnoszą główki, ruchy kończyn dziecka są harmonijne a zaciśnięte rączki niemowlaka otwierają się. Maleństwo zaczyna zauważać swoje własne rączki, staje się świadome swojego ciała, gdzie ono się kończy i zaczyna. To tylko niektóre zalety z wykonywania masażu dla niemowląt.

To umiejętność i inwestycja na całe życie!
 
Masaż wpływa na rozwój dziecka na każdym etapie jego życia. Dostarcza bardzo wielu bodźców i korzystnie stymuluje rozwój. Poprzez świadomość swojego ciała rozwija się ciekawość świata dziecka. Szybciej nabywa zdolności kojarzenia przez co staje się bystre i inteligentne. W okresie nadpobudliwości dziecięcej masaż bardzo wycisza, pomaga dziecku radzić sobie z różnymi frustracjami, których ono nie może jeszcze zwerbalizować. Masaż pogłębia sen, wzmacnia odporność, poprawia apetyt. Pozytywnie wpływa na rozwój psychiczny i rozwój społeczny dziecka. Zwiększa się jego poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu dziecko jest pogodne. 
 
 
 Jak się przygotować?
Zalecany jest swobodny strój. Jeśli uczestniczymy z dzieckiem będzie to mile spędzony z nim czas. Warto jest, jeśli to możliwe tak ustalić rutynę dnia dziecka, aby w tym czasie niemowlę nie spało. Nie jest dobrze wybudzać dziecko specjalnie na masaż.

Należy zabrać ze sobą: kocyk, ręcznik, pieluchy tetrowe, pieluszki/ubranie na zmianę, oliwkę, której używacie Państwo do pielęgnacji skóry dziecka lub oliwkę na bazie olei naturalnych + plastikową miseczkę.
Jeśli uczestniczymy w zajęciach na lalkach wystarczy zabrać ze sobą kocyk, ręcznik, pieluchy tetrowe, przyjść w swobodnym stroju i dobrym humorze. 
 
Warsztaty grupowe związane z nauką masażu dla niemowląt i dzieci prowadzi: 
Barbara Górska, która zajmuje się masażem od roku 1996. Ukończyła INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY ZIOŁOWEJ I AROMATERPII (THE INSTITUTE OF TRADITIONAL HERBAL MEDICINE AND AROMATHERAPY) w Londynie otrzymując Dyplom w 1998 roku.  Posiada niezbędną wiedzę i wieloletnie doświadczenie zdobyte przez praktykowanie aromaterapii w kraju i za granicą. W swojej pracy zawodowej jako masażystka stosuje różne techniki masażu. Masaż klasyczny szwedzki, masaż leczniczy, masaż głęboki mięśni przykręgosłupowych, masaż bańką chińską, masaż merydianów, masaż z elementami shiatsu, uwzględniający punkty spustowe. Specjalistka w zakresie masażu w okresie ciąży, w połogu oraz matek karmiących posiada szeroką praktykę w tym zakresie oraz odpowiednie przeszkolenie zdobyte w MIDDLESEX SCHOOL OF COMPLEMENTARY MEDICINE, The Evadell Natural Therapy Centre w 1998 roku. 
 
 
PANIE ZAINTERESOWANE MASAŻEM W CZASIE CIĄŻY ZAPRASZAMY DO RECEPCJI W CELU UMÓWIENIA TERMINU.
DOSTĘPNE SĄ RÓWNIEŻ WIZYTY DOMOWE DLA PAŃ W POŁOGU. MOŻLIWY JEST MASAŻ Z INSTRUKTAŻEM EDUKACYJNYM W OBECNOŚCI PARTNERA „JAK ON MOŻE POMÓC WCZASIE CIĄŻY, TUŻ PRZED PORODEM I W REGENERACJI CIAŁA KOBIETY W POŁOGU”. 
 
 
ECOPARTUS
12 442 44 91
12 442 43 00
666 30 44 30
24424300

 

Warsztaty masażu dla dzieci
Copyright 2015 ecopartus.pl  Created with WebWave CMS